Kawa India Monsooned Malabar – skąd pochodzi, czym się charakteryzuje?

Kawa India Monsooned Malabar – skąd pochodzi, czym się charakteryzuje?

Jednym z najpopularniejszych napojów, znanym na całym świecie jest, tuż obok herbaty, kawa. Rozpuszczalna czy mielona – każda forma kawy cieszy się dużym zainteresowaniem. Główną właściwością tego czarnego napoju jest oczywiście pobudzenie, choć sporo osób pije ją zwyczajnie dla jej niepowtarzalnego smaku i towarzystwa innej osoby. Istnieje wiele odmian kaw, powszechnie lubianych i parzonych. Co można jednak powiedzieć o kawie India Monsooned Malabar?

India Monsooned Malabar – skąd pochodzi?

India Monsooned Malabar to kawa pochodząca z południowo–zachodnich regionów Indii. W jej skład mogą wchodzić w 100% ziarna Arabica lub Robusta lub mieszanki tych ziaren. Cała historia tej wyjątkowej kawy, zaczęła się już w XIX wieku kiedy większość towarów transportowano drewnianymi statkami żaglowymi, w tym także kawy. Ziarna India Monsooned Malabar przywożono do Europy z Indii. W tamtych czasach rejsy trwały bardzo długo, przez co produkty ulokowane pod pokładem statku, leżały tam zwykle miesiącami. Co ciekawe, to właśnie podczas tych rejsów zauważono interesujące zmiany, które zachodziły w kawie India Monsooned Malabar.

Pod wpływem długiego leżakowania ziaren kawy na dnie drewnianych ładowni, a także działania wody, czyli deszczów oraz wiatrów monsunowych, kawa zmieniała kolor, wielkość ziaren oraz charakterystyczny smak. W obecnych czasach proces ten wykorzystuje się powszechnie w zakładach produkcyjnych, aby nadać ziarnom konkretny smak. Metoda ta nazywana jest monsunowaniem.

Czym charakteryzuje się kawa India Monsooned Malabar?

Jest to kawa łagodna i o niskiej kwasowości, jej smak określany jest przez koneserów jako aksamitny. W kawie można także wyczuć nuty czekolady, karmelu, tytoniu, dymu, a także, co ciekawe, prażonych orzechów. Na pewno należy podkreślić, że India Monsooned Malabar jest charakterystyczna i różni się od innych, popularnych rodzajów kaw. Specyficzny proces produkcji oraz wyczuwalne nuty sprawiają, że najczęściej sięgają po nią koneserzy kawy, ale i osoby uwielbiające połączenie słodkich smaków z nutą dymu. Co istotne, kawa ta znajduje się aż na 5. miejscu pod względem światowej produkcji kawy ziarnistej.

Cafe Intenso Torrezazzione Napoletana

Szukając odpowiedniej kawy, która będzie zawierała w swoim składzie niepowtarzalny smak ziaren India Monsooned Malabar, warto zdecydować się na zakup kawy Cafe Intenso Torrezazzione Napoletana. Oprócz wspomnianych ziaren można znaleźć w niej także mieszankę aromatycznej Arabiki oraz Robusty.

Zaparzona kawa jest kremowa, aksamitna, wyczuwalne są w niej nuty goździków, ziół i charakterystycznej dla ziaren India Monsooned Malabar, czekolady oraz orzecha.

Kawa India Monsooned Malabar pochodzi z Indii i jest doceniana przez koneserów przede wszystkim za niepowtarzalny proces jej produkcji, nazywany monsunowaniem, który wydobywa z ziaren ich świetny smak i aromat. Ziarna tej kawy przechowywane są w specjalnych, drewnianych skrzynkach w magazynach oraz wystawiane na działanie wiatrów i deszczów monsunowych. Proces produkcji trwa mniej więcej kilkanaście tygodni i sprawia, że przyrządzona z ziaren kawa smakuje wyśmienicie i wyjątkowo. Popularnym produktem z dodatkiem India Monsooned Malabar jest kawa Cafe Intenso Torrezazzione, w której można wyczuć charakterystyczne dla India Monsooned Malabar nuty orzecha i czekolady.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl