DARMOWA DOSTAWA na terenie Polski przy zamówieniu od 150 zł 🆓 🚛

Ta tradycyjna firma rodzinna wytwarza oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia, stosując połączenie rzemieślniczych i nowoczesnych metod. Oliwki uprawiane są na własnych drzewach i są zbierane w dniu, w którym mają najlepszy smak, co gwarantuje wysokiej jakości oliwę o wspaniałych walorach. Rodzina posiada własną olejarnię zlokalizowaną w centrum swojego gaju oliwnego.

Olejarnia Roch del Bages

Rodzina Roch zaprasza do odwiedzenia ich posiadłości zwanej Torre del Pont, która znajduje się w centrum regionu Bages, aby zwiedzić ich plantacje oliwek i dowiedzieć się więcej o procesie produkcji oliwy w starym młynie.

Zwiedzanie z przewodnikiem po posiadłości zawsze zaczyna się na zewnątrz, wśród drzew oliwnych, z których pochodzą oliwki. Odwiedzający dowiadują się, jak rosną oliwki i jak są zbierane w posiadłości Roch del Bages. Zbiór odbywa się dokładnie w dniu, w którym oliwki są najbardziej aromatyczne, aby zapewnić najlepszą jakość oliwy i zapachu.

Proces powstawania oliwy z oliwek Roch del Bages

Po zebraniu oliwki trafiają do młyna. Podczas wizyty zobaczysz, jak oliwki są myte i poddane procesowi gniecenia, aż powstanie brązowa oleista pasta. Ta pasta jest mieszana przed prasowaniem na zimno, co jest jedynym procesem, który zapewnia, że oliwa z oliwek zachowuje wszystkie swoje właściwości, ponieważ nie ulega zmianie pod wpływem ciepła. Miąższ jest następnie oddzielany od cieczy, a olej jest filtrowany w celu usunięcia wszelkich możliwych zanieczyszczeń. Następnie jest umieszczany w zbiornikach ze stali nierdzewnej, gdzie jest pozostawiany przed ostatecznym zapakowaniem.

Wizyta kończy się degustacją oliwy i prezentacją różnych asortymentów oliwy z pierwszego tłoczenia produkowanej na terenie posiadłości, którą można kupić w lokalnym sklepie firmowym.

Obejrzyj film o Roch Del Bages 

Roch del Bages


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl